Rugby – charakter gry

2486535071_b4ee110cfcGra w rugby wymaga nie tyle siły ile sprytu, zwinności i prędkości.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba również użyć siły, ale to już inna kwestia. Stąd zawodnicy w razie czego nakładają specjalnie zaprojektowane ochraniacze, na niemal całe ciało. To gra bardzo kontaktowa. Tu każda osoba w drużynie znajdzie swoje miejsce. Jedna osoba jest szybsza od drugiej, dostaje funkcję łącznika młyna itp., inna jest bardzo wytrzymała zostaje skrzydłowym lub rwaczem.

Zawodnicy dla dobra drużyny grają zgodnie i ze sobą bardzo sprawnie współpracują na boisku. O pozycji gracza w drużynie świadczą też często warunki fizyczne, które determinują do obsadzenia zawodnika w konkretnej roli.

Sposoby gry są niezwykle wszechstronne. Co to oznacza? Mianowicie, gracze chwytają piłkę w trakcie gry w powietrzu, mogą łapać ją wprf10ost z ziemi, kopać piłkę, biegać z nią, odrzucać ją, przekazać w ręce innego zawodnika, rzucać do niego, odbijać itp. Wszystko zależy od okoliczności i dynamiki gry. Początek gry to mocny wykop ze środka boiska. A potem gra toczy się już swoim dozwolonym torem.

Gracze mogą się odpychać, przewracać innych, popychać. f9Dozwolone jest również położenie się na samej piłce.Oczywiście, jak w każdej innej grze i dyscyplinie sportu, są chwyty niedozwolone, a więc nie można wykonywać podań do przodu, czy atakować okolic szyi i głowy, kopać innych, czy atakować zawodnika,który nie jest w posiadaniu piłki.