Opieka całodobowa do osoby starszej

Kiedy członek rodziny jest chory lub słaby fizycznie, bliscy starają się nim opiekować, ale jednocześnie muszą iść do pracy i rozwiązać swoje problemy rodzinne lub osobiste. Często jedynym rozwiązaniem jest zapewnienie całodobowej opieki do osoby starszej, profesjonalna opiekunka przebywa stale w pobliżu i zapewnia dobre warunki oraz monitoruje przestrzeganie zaleceń lekarza. Wykonuje różnorodne prace mające na celu stworzenie komfortowej atmosfery, a także zachowanie zdrowia podopiecznego. Zakres prac jest na tyle duży, a czasem specyficzny, że poradzi sobie z tym tylko specjalistka. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z pomocy opiekunki osób starszych z zamieszkaniem, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Warszawie, oferujemy wykonanie usługi na terenie całej Polski.

Potrzebna opiekunka osób starszych z zamieszkaniem?

Całodobowa opiekunka osób starszych to specjalistka, która z różnych powodów jest potrzebna wielu rodzinom. Jej usługi są uważane za ekonomiczną i skuteczną opcję, taka osoba będzie obecna przy podopiecznym przez całą dobę. Nasza firma to zespół profesjonalistów i podobnie myślących ludzi, którzy swoją misję widzą w niesieniu pomocy potrzebującym. Opiekunki mają duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i ciężko chorymi i doskonale wykonują codzienne prace domowe. Do opieki nad seniorem z zamieszkaniem w jego domu dobierzemy opiekunkę zgodnie z Państwa potrzebami, cechującą się empatią i niezbędnymi umiejętnościami.

W naszej firmie w Warszawie każda opiekunka świadcząca całodobową opiekę nad osobą starszą wie, jak zorganizować obsługę, nawiązać komunikację z osobą starszą i stworzyć jak najlepszą atmosferę. Są taktowne i uprzejme, więc mieszkanie z nimi pod jednym dachem nie będzie problemem. Nie naruszają granic osobistej przestrzeni domowników, ale koncentrują się na jakościowym wykonywaniu obowiązków. Zapewniamy dwutygodniową gwarancję na przeprowadzoną rekrutację, jeżeli nie będziecie Państwo zadowoleni z pracy opiekunki, następną rekrutację wykonamy bez dodatkowych opłat. W celu omówienia szczegółów całodobowej opieki dla seniora prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Całodobowa opieka do osoby starszej

W domu opieka nad seniorem jest nieco łatwiejsza niż w szpitalu. Ale opiekunka musi przez całą dobę podejmować ważne decyzje. Na przykład, kiedy wezwać lekarza lub karetkę pogotowia, kiedy i jak najlepiej podać podopiecznemu leki, zwróć na czas uwagę na niepokojące objawy. Dlatego w takich okolicznościach mile widziany jest proaktywny styl pracy.

Opiekunka osób starszych z zamieszkaniem w ich domu  to osoba, która faktycznie zostaje członkiem rodziny. Sumiennie wykonuje swoją pracę, a jednocześnie nie komplikuje sytuacji swoją obecnością. Jest w stanie przez całą dobę kontrolować sytuację w domu podopiecznego, rozumie jego stan psychiczny, okazuje cierpliwość. Ważne jest dla niej, aby nawiązać pozytywny kontakt i stać się dla podopiecznego przyjemnym rozmówcą. Opiekunka skierowana do opieki nad osobą starszą przez naszą firmę w Warszawie zawsze stara się być optymistką przez całą dobę. Wiele osób myli się, sądząc, że opiekunka stale siedzi przy łóżku chorego. W rzeczywistości ma wiele obowiązków związanych z opieką, ponieważ pełni ona rolę pielęgniarki, gospodyni i towarzyszki w jednym.

Praktycznie wszystkie prace domowe spoczywają na opiekunce mieszkającej na miejscu:

  • Utrzymanie czystości w pomieszczeniu, regularne wietrzenie, czyszczenie na mokro i odkurzanie dywanu z określoną częstotliwością
  • Przygotowywanie i podawanie posiłków
  • Wynoszenie śmieci i zmywanie naczyń, pranie ubrań i prasowanie
  • Dbanie o higienę podopiecznego, mycie, kapanie
  • Robienie zakupów.

Korzystając z usług opiekunki osób starszych z zamieszkaniem, możecie Państwo być pewni, że osoba starsza nigdy nie poczuje się samotna i odcięta od świata. Opiekunka całodobowa nie tylko zajmuje się swoimi obowiązkami funkcjonalnymi, ale także współdziała, rozmawia z podopiecznym, organizuje wypoczynek. Pozytywna komunikacja pomaga poprawić stan emocjonalny starszej osoby.